CQ220I-10M
Mfr.Part #
CQ220I-10M
Description
TRIAC A TO-220
Thyristors - TRIACs
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~110°C TJ
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
1.5V
Bulk
HTS Code :
RMS Current (Irms) :
10A
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
10A
Pbfree Code :
No
Voltage - Off State :
600V
Mount :
Through Hole
Published :
Hold Current :
25mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
50mA