CPW10690R0KB14
Mfr.Part #
CPW10690R0KB14
Description
RES 690 OHM 10W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
10W
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±10%
Height :
8.73mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
10W
No
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Resistance :
690Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
Length :
47.625mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Width :
9.525mm
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
CPW10690R0KB14
Vishay / Dale CPW10690R0KB14
Through Hole 690Ohms, 10W, Wirewound,