CPW1039R00JB143
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPW1039R00JB143
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 39 OHM 10W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
47.625mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Height :
11.91mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Width :
9.525mm
Resistance :
39Ohms
Series :
CPW
Power (Watts) :
10W
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Power Rating :
10W
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
10W
Mount :
Through Hole
Datasheets
CPW1039R00JB143
Vishay / Dale CPW1039R00JB143
Through Hole 39Ohms, 10W, Wirewound,