CPRO33-50.000
Mfr.Part #
CPRO33-50.000
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
Module Adapter, SMA M to F
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Width :
11.049mm
Size / Dimension :
0.435Diax1.312L 11.05mmx33.34mm
Series :
CPRO
Mounting Type :
Free Hanging
Max Supply Current :
25mA
Factory Lead Time :
7 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Free Hanging
Current - Supply (Max) :
25mA
Package / Case :
Module Adapter, SMA M to F
Max Operating Temperature :
70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
50MHz
Output :
HCMOS
Load Capacitance :
15pF
Operating Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
33.3248mm