CPRO33-10.000
Mfr.Part #
CPRO33-10.000
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
Module Adapter, SMA M to F
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Mount :
Free Hanging
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
11.049mm
Series :
CPRO
Number of Pins :
Base Resonator :
Crystal
Max Supply Current :
18mA
Size / Dimension :
0.435Diax1.312L 11.05mmx33.34mm
Length :
33.3248mm
Mounting Type :
Free Hanging
Current - Supply (Max) :
18mA
Package / Case :
Module Adapter, SMA M to F
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
7 Weeks
Frequency Stability :
±25ppm
Termination :
SMA
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Bulk
Operating Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
10MHz
Max Operating Temperature :
70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Output :
HCMOS
Load Capacitance :
15pF
Min Operating Temperature :
0°C