CPR15R4300JE10
Mfr.Part #
CPR15R4300JE10
Description
RES 0.43 OHM 15W 5% RADIAL
Composition :
Wirewound
Max Power Dissipation :
15W
Power Rating :
15W
Size / Dimension :
1.888Lx0.500W 47.96mmx12.70mm
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height :
12.7mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
430mOhm
Datasheets
CPR15R4300JE10
Vishay / Dale CPR15R4300JE10
Through Hole FIXED RESISTOR, 430mOhm, Wirewound,