CPR07180R0KE10
Mfr.Part #
CPR07180R0KE10
Description
RES 180 OHM 7W 10% RADIAL
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±10%
Height :
9.144mm
Composition :
Metal Oxide Film
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Resistance :
180Ohm
Height Seated (Max) :
0.360 9.14mm
Bulk
Published :
Size / Dimension :
1.398Lx0.375W 35.51mmx9.53mm
Datasheets
CPR07180R0KE10
Vishay / Dale CPR07180R0KE10
Through Hole FIXED RESISTOR, 180Ohm, Metal Oxide Film,