CPR05R8200KE31
Mfr.Part #
CPR05R8200KE31
Description
RES 0.82 OHM 5W 10% RADIAL
7 Weeks
Lead Spacing :
14.99mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height :
9.144mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
1.060Lx0.375W 26.92mmx9.53mm
Power Rating :
5W
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
5W
Height Seated (Max) :
0.360 9.14mm
Resistance :
820MOhm
Datasheets
CPR05R8200KE31
Vishay / Dale CPR05R8200KE31
Through Hole FIXED RESISTOR, 820mOhm, Wirewound,