CPR05R3600KE31
Mfr.Part #
CPR05R3600KE31
Description
RES 0.36 OHM 5W 10% RADIAL
CPR
ECCN Code :
EAR99
Height :
9.144mm
Height Seated (Max) :
0.360 9.14mm
2
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
5W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Composition :
Wirewound
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Resistance :
360mOhm
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
1.060Lx0.375W 26.92mmx9.53mm