CPR0520R00JE31
Mfr.Part #
CPR0520R00JE31
Description
RES 20 OHM 5W 5% RADIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power Rating :
5W
Height Seated (Max) :
0.360 9.14mm
Resistance :
20Ohm
Height :
9.144mm
Composition :
Wirewound
Published :
Size / Dimension :
1.060Lx0.375W 26.92mmx9.53mm
7 Weeks
Lead Spacing :
14.99mm
Construction :
Fireproof
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
5W