CPR032R200KE14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPR032R200KE14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 2.2 OHM 3W 10% RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Amphenol
Brand :
Amphenol Pcd
Failure Rate :
Product Type :
Circular MIL Spec Tools, Hardware and Accessories
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
3W
Plating :
Black Zinc Nickel
Product :
Accessories
Package / Case :
Radial
Height - Seated (Max) :
0.375 (9.53mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Radial Lead
Type :
Bayonet Plug Dust Cap
Size / Dimension :
0.906 L x 0.375 W (23.00mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Series :
CPR
Product Category :
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
Composition :
Wirewound
Resistance :
2.2 Ohms
Subcategory :
Circular Connectors
Features :
Flame Proof, Safety
For Use With :
Plugs
Datasheets
CPR032R200KE14
Vishay / Dale CPR032R200KE14
2.2 Ohms, 3W, Wirewound,