CPL15R0200FB143
Mfr.Part #
CPL15R0200FB143
Description
RES 0.02 OHM 1% 15W AXIAL
Resistance :
20mOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Construction :
Welded
Max Power Dissipation :
15W
Wirewound
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
0.914 mm
Size / Dimension :
1.875Lx0.500W 47.63mmx12.70mm