CPL10R0600FB143
Mfr.Part #
CPL10R0600FB143
Description
RES 0.06 OHM 10W 1% AXIAL
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
60mOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
47.625mm
Width :
9.525mm
Datasheets
CPL10R0600FB143
Vishay / Dale CPL10R0600FB143
60mOhms, 10W, Wirewound,