CPL07R0500FB31
Mfr.Part #
CPL07R0500FB31
Description
RES 0.05 OHM 7W 1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Tolerance :
±1%
Resistance :
50MOhms
Max Power Dissipation :
7W
Max Operating Temperature :
275°C
Supplier Device Package :
Composition :
Wirewound
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
9.525mm
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Series :
CPL
Length :
35.3314mm
Size / Dimension :
1.391Lx0.375W 35.32mmx9.52mm
Datasheets
CPL07R0500FB31
Vishay / Dale CPL07R0500FB31
50mOhms, 7W, Wirewound,