CPL05R0400JB143
Mfr.Part #
CPL05R0400JB143
Description
RES 0.04 OHM 5W 5% AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
275°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
5W
Length :
22.225mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Max Power Dissipation :
5W
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Width :
7.9502mm
Package / Case :
Resistance :
40mOhms
Datasheets
CPL05R0400JB143
Vishay / Dale CPL05R0400JB143
40mOhms, 5W, Wirewound,