CPCP1051R00JB32
Mfr.Part #
CPCP1051R00JB32
Description
RES 51 OHM 10W 5% RADIAL
Resistance :
51Ohm
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
Height :
34.8488mm
Lead Length :
4.5mm
Lead Spacing :
7.37mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size Code :
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-65°C~275°C
CPCP
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Bulk
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Package / Case :
Radial
Surface Mount :
No
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Datasheets
CPCP1051R00JB32
Vishay / Dale CPCP1051R00JB32
FIXED RESISTOR, 51Ohm, Wirewound,