CPCP0322R00JE32
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPCP0322R00JE32
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 3W 5% RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Proof, Safety
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Lead Length :
4.5mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
3W
Height :
24.9936mm
Lead Spacing :
5mm
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.984 24.99mm
Packaging :
Bulk
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Mount :
Through Hole
Lead Diameter :
0.813 mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
22Ohm
Series :
CPCP
Package / Case :
Radial
Datasheets
CPCP0322R00JE32
Vishay / Dale CPCP0322R00JE32
Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,