CPCL05R0133JB32
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPCL05R0133JB32
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 0.0133 OHM 5W 5% RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
1.003 25.48mm
Series :
CPCL
Height :
25.4762mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
5W
Max Operating Temperature :
275°C
Composition :
Wirewound
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Supplier Device Package :
Radial Lead
Feature :
Flame Proof, Safety
Resistance :
13.3mOhms
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
8.9916mm
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Length :
13.0048mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CPCL05R0133JB32
Vishay / Dale CPCL05R0133JB32
13.3mOhms, 5W, Wirewound,