CPCF077K500JE66
Mfr.Part #
CPCF077K500JE66
Description
RES 7.5K OHM 7W 5% RADIAL
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
7W
Resistance :
7.5kOhms
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Height Seated (Max) :
1.594 40.50mm
Radial
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Number of Terminations :
2
Length :
13.0048mm
Published :
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Height :
40.4876mm
Width :
8.9916mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Radial Lead
Datasheets
CPCF077K500JE66
Vishay / Dale CPCF077K500JE66
7.5kOhms, 7W, Metal Oxide Film,