CPCF0722K00JE66
Mfr.Part #
CPCF0722K00JE66
Description
RES 22K OHM 7W 5% RADIAL
Max Power Dissipation :
7W
Length :
13.0048mm
Width :
8.9916mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Height :
40.4876mm
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Proof, Safety
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
1.594 40.50mm
Power (Watts) :
7W
Resistance :
22kOhms
Max Operating Temperature :
225°C
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Supplier Device Package :
Radial Lead
Datasheets
CPCF0722K00JE66
Vishay / Dale CPCF0722K00JE66
22kOhms, 7W, Metal Oxide Film,