CPCF071K300JE66
Mfr.Part #
CPCF071K300JE66
Description
RES 1.3K OHM 7W 5% RADIAL
Through Hole Resistors
Width :
8.9916mm
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.3kOhms
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
1.594 40.50mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Supplier Device Package :
Radial Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Height :
40.4876mm
Metal Oxide Film
Max Operating Temperature :
225°C
Radial
Number of Terminations :
1 (Unlimited)
Length :
13.0048mm
Datasheets
CPCF071K300JE66
Vishay / Dale CPCF071K300JE66
1.3kOhms, 7W, Metal Oxide Film,