CPCF0522K00KE66
Mfr.Part #
CPCF0522K00KE66
Description
RES 22K OHM 5W 10% RADIAL
Contact Plating :
Tin
Length :
13.0048mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Resistance :
22kOhms
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Radial Lead
Height :
25.4762mm
Max Operating Temperature :
225°C
Max Power Dissipation :
5W
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
1.003 25.48mm
Power (Watts) :
5W
Width :
8.9916mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CPCF0522K00KE66
Vishay / Dale CPCF0522K00KE66
22kOhms, 5W, Metal Oxide Film,