CPCF0333K00JE32
Mfr.Part #
CPCF0333K00JE32
Description
RES 33K OHM 3W 5% RADIAL
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Width :
8.001mm
Height Seated (Max) :
0.984 24.99mm
Max Power Dissipation :
3W
Height :
24.9936mm
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
225°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Resistance :
33kOhms
Length :
11.9888mm
Supplier Device Package :
Radial Lead
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Datasheets
CPCF0333K00JE32
Vishay / Dale CPCF0333K00JE32
33kOhms, 3W, Metal Oxide Film,