CPCC10R3300KE66
Mfr.Part #
CPCC10R3300KE66
Description
RES 0.33 OHM 10W 10% RADIAL
Height :
34.8488mm
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Lead Spacing :
7.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
1.8166V
Resistance :
330mOhm
Package / Case :
Radial
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
Pbfree Code :
yes
Lead Diameter :
0.8 mm
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
10W
Series :
CPCC
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Feature :
Flame Proof, Safety
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Length :
3.5mm
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CPCC10R3300KE66
Vishay / Dale CPCC10R3300KE66
FIXED RESISTOR, 330mOhm, Wirewound,