CPCC10R2200KE66
Mfr.Part #
CPCC10R2200KE66
Description
RES 0.22 OHM 10W 10% RADIAL
Height :
34.8488mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Package / Case :
Radial
Lead Diameter :
0.8 mm
Max Power Dissipation :
10W
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±10%
CPCC
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Wirewound
Lead Spacing :
7.5mm
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Contact Plating :
Tin
Resistance :
220mOhm
Lead Length :
3.5mm
Datasheets
CPCC10R2200KE66
Vishay / Dale CPCC10R2200KE66
FIXED RESISTOR, 220mOhm, Wirewound,