CPCC1024R00KE66
Mfr.Part #
CPCC1024R00KE66
Description
RES 24 OHM 10W 10% RADIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
24Ohms
Length :
16.0782mm
Supplier Device Package :
Radial Lead
Max Power Dissipation :
10W
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
12.319mm
Bulk
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
34.8488mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
CPCC1024R00KE66
Vishay / Dale CPCC1024R00KE66
24Ohms, 10W, Wirewound,