CPCC07R1000KE66
Mfr.Part #
CPCC07R1000KE66
Description
RES 0.1 OHM 7W 10% RADIAL
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
1.594 40.50mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Height :
40.4876mm
CPCC
Length :
13.0048mm
Resistance :
100mOhms
Power (Watts) :
7W
Width :
8.9916mm
Max Operating Temperature :
275°C
Supplier Device Package :
Radial Lead
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Max Power Dissipation :
7W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Datasheets
CPCC07R1000KE66
Vishay / Dale CPCC07R1000KE66
100mOhms, 7W, Wirewound,