CPCC071R000JE66
Mfr.Part #
CPCC071R000JE66
Description
RES 1 OHM 7W 5% RADIAL
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
275°C
Height Seated (Max) :
1.594 40.50mm
Height :
40.4876mm
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Power Dissipation :
7W
Packaging :
Bulk
Width :
8.9916mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
1Ohms
Length :
13.0048mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Flame Proof, Safety
Supplier Device Package :
Radial Lead
Datasheets
CPCC071R000JE66
Vishay / Dale CPCC071R000JE66
1Ohms, 7W, Wirewound,