CPCC052R400JE66
Mfr.Part #
CPCC052R400JE66
Description
RES 2.4 OHM 5W 5% RADIAL
Through Hole Resistors
Subcategory :
Cable Assemblies
Brand :
Amphenol CONEC
Failure Rate :
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
CPCC
Features :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
5W
Size / Dimension :
0.512 L x 0.354 W (13.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±5%
Product Type :
Sensor Cables / Actuator Cables
Height - Seated (Max) :
1.003 (25.48mm)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Amphenol
Product Category :
Package / Case :
Radial
Supplier Device Package :
Radial Lead
Resistance :
2.4 Ohms
Datasheets
CPCC052R400JE66
Vishay / Dale CPCC052R400JE66
2.4 Ohms, 5W, Wirewound,