CPCC0315R00JB32
Mfr.Part #
CPCC0315R00JB32
Description
RES 15 OHM 3W 5% RADIAL
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
15Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Lead Length :
4.5mm
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
3W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.813 mm
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Height :
24.9936mm
Pbfree Code :
No
Flame Proof, Safety
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.984 24.99mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Lead Spacing :
5mm