CPCC03150R0JB31
Mfr.Part #
CPCC03150R0JB31
Description
RES 150 OHM 3W 5% RADIAL
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
No
Series :
CPCC
Power Rating :
3W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Radial
Max Operating Temperature :
275°C
Published :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Height Seated (Max) :
0.984 24.99mm
Resistance :
150Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Radial Lead
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
11.9888mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
8.001mm
Power (Watts) :
3W
Min Operating Temperature :
-65°C
Height :
24.9936mm
Datasheets
CPCC03150R0JB31
Vishay / Dale CPCC03150R0JB31
Through Hole 150Ohms, 3W, Wirewound,