CPCC0310R00KB32
Mfr.Part #
CPCC0310R00KB32
Description
RES 10 OHM 3W 10% RADIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.984 24.99mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Lead Spacing :
5mm
Tolerance :
±10%
Height :
24.9936mm
Lead Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Package / Case :
Radial
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mount :
Through Hole
Construction :
RECTANGULAR
Lead Diameter :
0.813 mm
Power Rating :
3W
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Resistance :
10Ohm
Max Power Dissipation :
3W