CPCC02200R0JB31
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPCC02200R0JB31
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 200 OHM 2W 5% RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
200Ohms
Height :
20.4978mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Length :
10.9982mm
Max Operating Temperature :
275°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Radial Lead
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
2W
Published :
Width :
7.0104mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Radial
Power Rating :
2W
Radiation Hardening :
No
Feature :
Flame Proof, Safety
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.433Lx0.276W 11.00mmx7.00mm
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
Series :
CPCC
Composition :
Wirewound
Datasheets
CPCC02200R0JB31
Vishay / Dale CPCC02200R0JB31
Through Hole 200Ohms, 2W, Wirewound,