CP0805A1615BWTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP0805A1615BWTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 1.615GHZ 0805
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Directional Coupler
Impedance :
50Ohm
Frequency :
1.615GHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
0805
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Min Operating Temperature :
-40°C
Composition :
Thin Film
Coupler Type :
Standard
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
3W
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C