CP0402P1441ANTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP0402P1441ANTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
DIRECTIONAL COUPLER
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Directional Coupler
Product Category :
Signal Conditioning
Frequency :
1441 MHz
Insertion Loss :
0.4 dB
Packaging :
Reel
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Range :
1429 MHz to 1453 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Brand :
Product Status :
Active
Series :
Mounting :
SMD/SMT
Operating Temperature Range :
- 40 C to + 85 C
RoHS :
Details
Subcategory :
Filters
Type :
Thin Film High Directivity Tight Coupling Tolerance
Product :
Directional Couplers
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Signal Conditioning
Impedance :
50 Ohms