CP0402A2442CNTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP0402A2442CNTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
DIRECTIONAL COUPLER
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Directional Coupler
Frequency :
2.442GHz
Construction :
COMPONENT
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
4
Pbfree Code :
yes
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Max Operating Temperature :
85°C
RF/Microwave Device Type :
DIRECTIONAL COUPLER
Impedance :
50Ohm
Input Power-Max (CW) :
34.77dBm
Mount :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Insertion Loss (Max) :
0.45 dB
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C