CP0402A2350FLTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP0402A2350FLTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 2.35GHZ 0402
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Directional Coupler
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
3W
Lead Free :
Contains Lead
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-40°C
Impedance :
50Ohm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Frequency :
2.35GHz