CP0025400R0KB14
Mfr.Part #
CP0025400R0KB14
Description
RES 400 OHM 25W 10% AXIAL
Resistance :
400Ohm
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
Height :
15.87mm
Bulk
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Power Dissipation :
25W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
25W
Radiation Hardening :
Datasheets
CP0025400R0KB14
Vishay / Dale CP0025400R0KB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 400Ohm, Wirewound,