CP0022820R0KB14
Mfr.Part #
CP0022820R0KB14
Description
RES 820 OHM 22W 10% AXIAL
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Mount :
Through Hole
Composition :
Wirewound
Height :
12.7mm
Tolerance :
±10%
Power Rating :
22W
CP
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Diameter :
0.914 mm
Resistance :
820ohm
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
22W
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
Datasheets
CP0022820R0KB14
Vishay / Dale CP0022820R0KB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 820Ohm, Wirewound,