CP00223R000JB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP00223R000JB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3 OHM 22W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Lead Diameter :
0.914 mm
Max Power Dissipation :
22W
Feature :
Flame Proof, Safety
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
3Ohm
Series :
CP
Pbfree Code :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Bulk
Datasheets
CP00223R000JB14
Vishay / Dale CP00223R000JB14
FIXED RESISTOR, 3Ohm, Wirewound,