CP002082R00JE66
Mfr.Part #
CP002082R00JE66
Description
RES 82 OHM 20W 5% AXIAL
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±5%
Series :
CP
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Lead Length :
35mm
Additional Feature :
Flameproof
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
20W
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C