CP0020430R0KE66
Mfr.Part #
CP0020430R0KE66
Description
RES 430 OHM 20W 10% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Series :
CP
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
430Ohms
Max Power Dissipation :
20W
Tolerance :
±10%
Width :
15.875mm
Flame Proof, Safety
Power (Watts) :
20W
Package / Case :
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
Composition :
Metal Oxide Film
Bulk
Length :
63.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
225°C
Datasheets
CP0020430R0KE66
Vishay / Dale CP0020430R0KE66
430Ohms, 20W, Metal Oxide Film,