CP0020325R0JB14
Mfr.Part #
CP0020325R0JB14
Description
RES 325 OHM 20W 5% AXIAL
Resistance :
325Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Termination :
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Power Rating :
20W
CP
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±5%
Height :
12.7mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Width :
15.875mm
Max Operating Temperature :
275°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
20W
Length :
63.5mm
Datasheets
CP0020325R0JB14
Vishay / Dale CP0020325R0JB14
325Ohms, 20W, Wirewound,