CP002024R00KE66
Mfr.Part #
CP002024R00KE66
Description
RES 24 OHM 20W 10% AXIAL
Resistance :
24Ohms
Feature :
Flame Proof, Safety
Width :
15.875mm
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Power (Watts) :
20W
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
63.5mm
Max Power Dissipation :
20W
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
CP002024R00KE66
Vishay / Dale CP002024R00KE66
24Ohms, 20W, Wirewound,