CP001547R00JE14
Mfr.Part #
CP001547R00JE14
Description
RES 47 OHM 15W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
15W
Size / Dimension :
1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Feature :
Flame Proof, Safety
Mount :
Through Hole
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
15W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Resistance :
47Ohm
Pbfree Code :
yes
Composition :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Depth :
12.7mm