CP00153R900JE66
Mfr.Part #
CP00153R900JE66
Description
RES 3.9 OHM 15W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Additional Feature :
Flameproof
Composition :
Wirewound
Lead Diameter :
0.8 mm
Surface Mount :
No
Lead Length :
35mm
Resistance :
3.9Ohm