CP00153R000KE66
Mfr.Part #
CP00153R000KE66
Description
RES 3 OHM 15W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Power (Watts) :
15W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
15W
Width :
12.4968mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Wirewound
Supplier Device Package :
Length :
48.006mm
Resistance :
3Ohms
Datasheets
CP00153R000KE66
Vishay / Dale CP00153R000KE66
3Ohms, 15W, Wirewound,