CP0010R2000KE66
Mfr.Part #
CP0010R2000KE66
Description
RES 0.2 OHM 10W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
10.0076mm
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
200mOhms
Tolerance :
±10%
Wirewound
Length :
48.006mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Datasheets
CP0010R2000KE66
Vishay / Dale CP0010R2000KE66
200mOhms, 10W, Wirewound,