CP0010820R0JE663
Mfr.Part #
CP0010820R0JE663
Description
RES 820 OHM 10W 5% AXIAL
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
10W
Series :
CP
Width :
10.0076mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Published :
Length :
48.006mm
Resistance :
820Ohms
Max Operating Temperature :
225°C
Power (Watts) :
10W
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Datasheets
CP0010820R0JE663
Vishay / Dale CP0010820R0JE663
820Ohms, 10W, Metal Oxide Film,