CP00106R800JE663
Mfr.Part #
CP00106R800JE663
Description
RES 6.8 OHM 10W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
CP
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Diameter :
0.8 mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Package / Case :
Axial
Lead Length :
35mm
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
6.8Ohm
Additional Feature :
Flameproof
Flame Proof, Safety
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CP00106R800JE663
Vishay / Dale CP00106R800JE663
FIXED RESISTOR, 6.8Ohm, Wirewound,